ԻՐԱԶԵԿՈՒՄ՝ սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթային գազով աշխատող տրանսպորտային միջոցների շահագործման վերաբերյալ
ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը հարկ է համարում ևս մեկ անգամ իրազեկել, որ 2022 թվականի օգոստոսի 1-ից ուժի մեջ մտած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի համաձայն, սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթային գազով աշխատող ավտոտրանսպորտային միջոցների գազաբալոնային սարքավորումների տեղադրումը, պարբերական վկայագրումը, ինչպես նաև գազալցակայանների գործունեության անվտանգության վերահսկողությունը վերապահված է Տեսչական մարմնին։
Միաժամանակ, համաձայն «Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» օրենքի 26-րդ հոդվածի, գազաբալոնային սարքավորումների տեղադրումն ու (կամ) գազաբալոնների պարբերական վկայագրումն իրականացնում են «Լիցենզավորման մասին» օրենքով սահմանված համապատասխան լիցենզիա ունեցող կազմակերպությունները և անհատ ձեռնարկատերերը։