«Այն, ինչ տեղի է ունենում Մարտուն Գրիգորյանի հետ, ակնհայտորեն ցույց է տալիս, որ իշխանական ուժերն անհանգստացած են Գյումրու ընտրությունների արդյունքով: Մարտուն Գրիգորյանի դեմ իրականացված այս ընտանեկան արշավը ոչ այլ ինչ է, քան քաղաքական հրահանգ, քաղաքական հետապնդում իրականացնել թեկնածուի նկատմամբ, որ ջլատեն նրա ուժերն ու հնարավորություն չլինի նրա հաղթանակի ապահովման համար»,- այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի շենքի դիմաց լրագրողներին ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
Թագուհի Թովմասյանը հույս հայտնեց, որ գյումրեցիները խոհեմ կլինեն ու չեն տրվի այս սադրանքներին, որովհետեւ, ըստ նրա, Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սադրանքները լավ են ստացվում:
Պատգամավորը անդրադարձավ նաեւ նախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի կողմից երեկ պատգամավոր Տարոն Մարգարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուն կողմ քվեարկելուն. «Եթե Հովիկ Աղազարյանը համարում է՝ իր հետ շատ անարդար են վարվել, նույնիսկ ԱԺ ամբիոնից լալահառաչ ելույթ էր ունենում, թե ինչ անարդար են հետը վարվել ու գնալ Տարոն Մարգարյանի փուչ մեղադրանքին կողմ քվեարկել, ես զարմացած էի»:
Պատգամավորն անդրադարձավ նաեւ Ալեն Սիմոնյանի վարքագծին, երբ լրագրողները հարց ուղղեցին, թե ինչպես է ստացվում, որ նա դատապարտեց Հռիփսիմե Ջեբեջյանի նկատմամբ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի արարքը, բայց օրինակ կոնկրետ ներողություն չէր խնդրել այն քաղաքացուց, ում վրա թքել էր:
«Ես կարծում եմ, որ ԱԺ նախագահը վերադարձել է իր հին մասնագիտությանը եւ զբաղվում է շոուներով»,- ասաց պատգամավորը: