ՀՀ և ՌԴ համագործակցությունը չի դադարել։ Կան նաև չլուծված խնդիրներ, որոնք՝ հարաբերություններին չվնասելու համար, պահանջում են քննարկում. Զախարովա
Մարտ 27,2025 15:07
Հայկական պատվիրակությունը ապրիլին կայցելի «Սիրիուս»՝ արագացնելու Ջերմուկում շնորհալի երեխաների ռուսական կրթական կենտրոնի բացումը, ինչպես հայտնում է Sputnik Արմենիա-ն, արտաքին քաղաքականության արդիական հարցերի վերաբերյալ ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Մեկնաբանելով լուրերը, թե Հայաստանում ոչ պաշտոնական հրահանգ կա ՌԴ-ի հետ կապերը ակտիվացնելու՝ նա նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցությունը չի դադարել։
Նա նաև հիշեց, որ համաշխարհային օրակարգում խնդիրների լուծման Մոսկվայի և Երևանի մոտեցումները համընկնում են կամ մոտ են։ «Կան նաև չլուծված խնդիրներ, որոնք՝ հարաբերություններին չվնասելու համար, պահանջում են քննարկում»։