Այս պահին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի և քրեական ոստիկանության աշխատակիցները խուզարկություն են անցկացնում «Մեր քաղաքը» դաշինքի գրասենյակում։
Նրանք խուզարկում են նաև դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու, ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի տունը։
Գրասենյակը տեղակայված է մի շենքում, որի առաջին հարկում խանութներ են. ուժայինները, ըստ էության, խոչընդոտում են նաև խանութների աշխատանքը։
«Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու թեկնածու, Գյումրու նախորդ ավագանու ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Նարեկ Միրզոյանը սա հակաօրինական գործողություն է որակում։ Ըստ նրա, սա քաղաքական հետապնդման վառ օրինակ է։
Թեկնածուն տեղեկություններ ունի, որ ՔՊ֊ն երեկ ամփոփել է իր սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքները` համոզվելով, որ չի կարող այս մրցապայքարում առաջ անցնել ընդդիմադիր ուժերից, հետևաբար և սկսվել են բռնաճնշումները ընդդիմադիրների հանդեպ։
Հ. Գ. Գագիկ Համբարյանը ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է. «Այս պահին կալանավորում են Մարտուն Գրիգորյանի հորը` Կամո Գրիգորյանին և միջնեկ որդուն` Կարեն Գրիգորյանին»: