«Քննարկվում է մի միջնորդություն, որը դասական հետապնդման ձեւ է եւ դասագրքային օրինակ»,- ԱԺ նիստում պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդագրի քննարկման ժամանակ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին դիմեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը։
Նա ասաց, որ ամենեւին նպատակ չունի աջակցել Հովիկ Աղազարյանին, որովհետեւ նա իր գործունեությամբ մեղսակից է բոլոր կործանարար հետեւանքներին, որոնք այս իշխանությունը բերել է մեր երկրի ու ժողովրդի գլխին։
Արծվիկ Մինասյանը նշեց, որ 2023 թվականին առաջին անգամ այդ տեղեկատվությունն ունենալով՝ Գլխավոր դատախազությունը ոչ մի քայլ չի ձեռնարկել։ Հակառակը, թողել է, որպեսզի Հովիկ Աղազարյանը եւս երկու տարի շարունակի իր գործունեությունը՝ օգտվելով անձեռնմխելիությունից։
«Երբ Հովիկ Աղազարյանն ընդդիմանում է sms հաղորդակցությամբ գործից ազատվելու պահանջին, հանկարծ հայտնվում է այն ցանկում, որտեղ արդեն տարիներ շարունակ հայտնված են ընդդիմադիր գործիչները, այդ թվում՝ պատգամավորներ։ Հետեւաբար, սա ոչ այլ ինչ է, քան ուղղակի եւ պարզ քաղաքական հետապնդման փորձ»,- հայտարարեց Մինասյանը։