Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն այսօր այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Նա ծաղկեպսակ դրեց Եղեռնի զոհերի հուշահամալիրում, այնուհետ ծաղիկներ խոնարհեց անմար կրակի մոտ։
Prime Minister of Canada Justin Trudeau paid a visit to the Armenian Genocide memorial complex within the framework of his official visit to Yerevan, Armenia
Կանադայի վարչապետն այնուհետ այցելեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
Նա գրել է հարգանքի տուրք նրանց, ովքեր կորցրեցին իրենց կյանքը. կանադացիները միշտ կկանգնեն ատելության դեմ ու թույլ չեն տա, որ պատմությունը կրկնվի. «Այսօր մենք հիշում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերին և մենք երդվում ենք՝ երբեք չթողնել, որ այդ պատմությունը կրկնվի»:
Prime Minister of Canada Justin Trudeau paid a visit to the Armenian Genocide Museum-Institute within the framework of his official visit to Yerevan, Armenia
Թրյուդոն նաև եղևնի տնկեց հուշահամալիրում։
Prime Minister of Canada Justin Trudeau plants a tree at the Armenian Genocide memorial complex within the framework of his official visit to Yerevan, Armenia
Թրյուդոյին թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը նվիրեց հուշամեդալ, որի վրա պատկերված է հուշարձանը, և երկու աշխատություն ցեղասպանության մասին։